KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15338322
nr 1533 8322
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Porträtt. Signerad. Bildmått: 17x13 cm, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 april 2023
kl 20:04:01
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström